A tanítás nem csupán egy tanulható szakma, hanem elkötelezettségen alapuló hivatás. Általános iskolás koromban volt szerencsém több igazán jó és "elhivatott" pedagógussal találkozni. Az egyik ilyen nagyszerű ember a történelem tanárom volt, akinek titka a sajátos tanítási stílusában rejlett. Ő a leckéket egyfajta meseként mondta el. Mindezt olyan színesen, lebilincselően tette , hogy úgy érezhettük magunkat, mintha mi is részt vennénk a mamut üldözésében, vagy egy ókori görög lakomán , esetleg egy lövészárokban ülnénk az orosz katonákkal. Az óra végén csak annyit mondott: "Majd nézzétek hozzá az évszámokat!". Tudta, hogy ez utóbbi mellékes, az amit, és ahogyan tanított viszont örökre itt maradt bennünk.
A Hétköznapi holmik krónikája című könyv (Babilon Kiadó ) éppen ilyen láthatatlan módon tereli a gyerekeket a történelem világába. Már a legelső fejezetben találkozhatnak ősemberekkel, ókori hősökkel, a reneszánsz pompával vagy az újkor feltalálóival is. De ugyanezt a történelmi lineáris visszatekintést követhetjük végig a korcsolya, az esernyő, a szemüveg, baba parfüm, hintaló, vécé, fogkefe, ágy és harisnya esetében is. A tárgyak hosszú életét, annak kialakulásától egészen mai formájáig, rendkívül lebilincselően és néhol igen viccesen sikerült bemutatni. Nem csak a leírások, de a hozzájuk kapcsolódó illusztráció is ütősre sikerült.
Olyan sok szép rajz került a kiadványba, hogy már csak a nézegetésükkel is hosszú időre lefoglalhatjuk csemeténket. A könyvből megismerhetjük az ősemberek találékonyságát, az ókoriak kreativitását, a középkori emberek stílusosságát. Nem csak a fent felsorolt tárgyakról, hanem a hozzájuk kapcsolódó eszközökről( például a cipő esetén a cipzárról, tépőzárról, stb ) és feltalálóikról is olvashatunk. Az eszközök fejlődésének végigkövetése által a gyerekek megtanulhatják történelmi korokat és azok jellemzőit.
A könyv egy végtelenül hasznos eszköz arra, hogy a gyerekekkel megszerettessük a történelmet úgy, hogy annak egy érdekesebb oldalát mutatjuk meg.