Egy könyvimádó anya!

Üveghegyen túl

Üveghegyen túl

Japhet Asher: A szellemőr naplója

2020. október 22. - fabikat
Életünkre hihetetlen hatást gyakorolnak a technikai vívmányok. Bármennyire is próbálok hadakozni és szigorú keretek közé szorítani a telefon vagy tablet használatát, Domi esetében teljesen el nem tilthatom . Így hát, bevallom töredelmesen, néha megszoktam engedi, hogy játsszon virtuális játékokkal. Persze, szigorúan ellenőrzöm azt, hogy mivel teszi. Ilyenkor jobban szeretném, ha olvasna, de sajnos mindenre nincs ráhatásom.
Amikor a HVG Könyvek kínálatában megtaláltam A szellemőr naplója című könyvet, tudtam, hogy általa mindkettőnk igénye teljesülni fog. Ez egy kalandregény, melyhez egy applikáció kapcsolódik. Már maga a könyv rövid ajánlója is előrevetítette, hogy egy szuper élményben lesz részünk.
"✅ Írója Japhet Asher Oscar-díjra jelölt dokumentumfilmes, animációs, tévésorozat író.
✅A könyv 2018-ban elnyerte a FutureBook Live díját.
✅ Az első kiterjesztett valóságon alapuló regény."
Ennyi tetszetős mondat után, hihetetlen kíváncsisággal vetettük bele magunkat a történetbe.
A feladatmegosztás úgy nézett ki, hogy én, mint narrátor felolvastam a könyvet, Domi, mint szellemőr, használta a virtuális befogót. Így egyikőnk semmi unatkozott. Ellenkezőleg, rendkívül jól szórakoztunk. Az applikáció olyan jól van elkészítve, hogy azt éreztük, a szellemek a szobában velünk vannak.
A kerettörténet szerint Agamemnon White egy ifjú szellemőr, kinek legfőbb célja öszegyűjteni öt különböző szellemet és feloldani azokat. Ezáltal a kísértő lelkek nyugodtan átkelhetnek a túlvilágba. Küldetésével valami olyan egyedülállót szeretett volna alkotni, melyet azelőtt még senki. A könyv maga Agamemnon naplója, amely azért kerülhetett hozzánk, mert az ifjú titán rejtélyes módon eltűnt.
A mi feladatunk az applikáció segítségével becserkészni az 5 szellemet és kideríteni, hová tűnt a szellemőr. A könyv elején találjuk a használati utasításokat, gyakorló feladatokat. Ezt követően pedig az ügyek aktáit,melyben képek, leírások, jelentések és Agamemnon jegyzetei kaptak helyet. A nyomozós feladatok nem túl bonyolultak, a történet viszont tartalmaz érdekes fordulatokat. Sőt még humorban is bővelkedik. Ha a gyermeked nem fél a szellemektől vagy a koponyáktól és elmúlt legalább 9, akkor egy jó kis közös program lehet számotokra. De akármelyik felnőtt olvasót is lebilincsel hosszú órákra.


Štepánka Sekaninová Hétköznapi holmik krónikája

121336512_788837895239935_3678274245721532160_n.jpgA tanítás nem csupán egy tanulható szakma, hanem elkötelezettségen alapuló hivatás. Általános iskolás koromban volt szerencsém több igazán jó és "elhivatott" pedagógussal találkozni. Az egyik ilyen nagyszerű ember a történelem tanárom volt, akinek titka a sajátos tanítási stílusában rejlett. Ő a leckéket egyfajta meseként mondta el. Mindezt olyan színesen, lebilincselően tette , hogy úgy érezhettük magunkat, mintha mi is részt vennénk a mamut üldözésében, vagy egy ókori görög lakomán , esetleg egy lövészárokban ülnénk az orosz katonákkal. Az óra végén csak annyit mondott: "Majd nézzétek hozzá az évszámokat!". Tudta, hogy ez utóbbi mellékes, az amit, és ahogyan tanított viszont örökre itt maradt bennünk.
121312880_788838058573252_1492520562546302376_n.jpgA Hétköznapi holmik krónikája című könyv (Babilon Kiadó ) éppen ilyen láthatatlan módon tereli a gyerekeket a történelem világába. Már a legelső fejezetben találkozhatnak ősemberekkel, ókori hősökkel, a reneszánsz pompával vagy az újkor feltalálóival is. De ugyanezt a történelmi lineáris visszatekintést követhetjük végig a korcsolya, az esernyő, a szemüveg, baba parfüm, hintaló, vécé, fogkefe, ágy és harisnya esetében is. A tárgyak hosszú életét, annak kialakulásától egészen mai formájáig, rendkívül lebilincselően és néhol igen viccesen sikerült bemutatni. Nem csak a leírások, de a hozzájuk kapcsolódó illusztráció is ütősre sikerült.
121335674_788838101906581_6951330543662213682_n.jpgOlyan sok szép rajz került a kiadványba, hogy már csak a nézegetésükkel is hosszú időre lefoglalhatjuk csemeténket. A könyvből megismerhetjük az ősemberek találékonyságát, az ókoriak kreativitását, a középkori emberek stílusosságát. Nem csak a fent felsorolt tárgyakról, hanem a hozzájuk kapcsolódó eszközökről( például a cipő esetén a cipzárról, tépőzárról, stb ) és feltalálóikról is olvashatunk. Az eszközök fejlődésének végigkövetése által a gyerekek megtanulhatják történelmi korokat és azok jellemzőit.
A könyv egy végtelenül hasznos eszköz arra, hogy a gyerekekkel megszerettessük a történelmet úgy, hogy annak egy érdekesebb oldalát mutatjuk meg.
süti beállítások módosítása