
A kis Vackorral már találkozhattatok az oviba készülős bejegyzésemben. Ezúttal a kis piszén piszét az első bébe kísérhetjük el. A Kökörcsin utcai iskolában egy nagyon kedves tanítónéni fogadja kismackónkat, aki bár kissé megszeppent az első napon, mégis hamar feloldódik. Oly annyira, hogy az órájáról elkéső testnevelő tanár helyett, meséjével ő szórakoztatja a gyerekeket. Vackor meséje által megtudhatják a gyerekek mi az az iskola pad vagy a felelet. Láthatják mennyire fontos az iskolában a kitartás, a tudás, de legalább ennyire a barátság is. A történetet Kormos István rímeiből ismerhetjük meg, melyet a csodálatos Reich Károly rajzai díszítenek.
Janikovszky Éva Danijával is találkozhattunk ovis posztomban. Most az utolsó óvodában töltött napjaira kísérhetjük el a kisfiút, ahol az óvó nénitől, a dajkától és a kis Pöszkétől is búcsút vesz. Pöszke évvesztes így ő még nem tarthat a többiekkel a suliba. Születésnapján meglepik a volt óvodatársak és egy iskolatáskát kap tőlük ajándékba . Sőt azt is elmesélik neki, milyen is az iskola, miért jó vagy kevésbé jó suliba járni. A gyerekek kifejtik, miért kell megtanulni írni és olvasni. A kis hallgatók az ő elbeszéléseik alapján alakíthatják ki véleményüket az isiről.
Az Iskola a faliszekrényben című mesében a 6 éves Szilvi nem csak az iskolával ismerkedik, hanem új otthonával is. A kislány szüleivel a nagyvárosból egy kisfaluva költözik. Míg a szülők Budapesten dolgoznak Szilvi a nagypapájával tölti az időt. Hol kertészkednek, hol bevásárolnak s eközben rengeteget beszélgetnek az isiről . Egy ilyen társalgás alkalmával érkezik az ötlet, amelytől vezérelve elkészítenek egy kicsinyített osztálytermet a faliszekrényben. Ezen a nyáron a kislány rengeteget játszok új játékával a mini iskolával. Szeptember 1-jén egy határozott gyermek lép be az osztályteremben, aki tudja nincs mitől félnie. Reméljük, hogy minden gyerek olyan könnyen veszi az akadályokat, mint a kis Szilvi.